otwór

1. wyrzutnia najlepiej z blachy kwasoodpornej (są takie) a w kanale wmontowany zawór zwrotny zabezpieczający przed “cofką” i nawiewem zimnego powietrza z dworu podczas postoju went. okapu. Konstrukcja wyrzutni “dopasowana” do gustu inwestora:
a). z wylotem poziomym (odsunięta nieco od ściany, aby ewentualne skropliny nie spadały pod naporem wiatru na elewację)
lub
b). z estetycznym “kolankiem” i wylotem tuż pod okapem lub ponad rynnę w postaci np. grzybka
lub
c). “zamaskowana” (np. zbudowana z tego samego materiału, co rynny lub schowana za rurą spustową)
2. okap wyposażony w dobry filtr wychwytujący przede wszystkim tłuszcze
3. kanał wylotowy łączący tę wyrzutnię z okapem lekko pochylony (min. 3%) w kierunku “syfonu” z odskraplaczem (zawsze trzeba go dać pomiędzy nimi i podłączyć do kanalizy)
Wyrzutnię najlepiej dać (o ile to możliwe) od strony “zawietrznej” (czyli tam, gdzie najmniej wieją miejscowe wiatry. Przepraszam, że wcinam się w dyskusję, ale potrzebuję pilnie pomocy!!!
Dzisiaj zaskoczyła mnie ekipa, która niespodziewanie pojawiła się na budowie i zaczęła kończyć, przerwane z powodu mrozu, prace.
Mieli się zjawić dopiero na wiosnę (ale “zapotrzebowali” kasy i chcą ukończyć etap piwnic). Ustaliłam z Kierownikiem, że ok, niech robią jeśli pogoda się utrzyma.
Ale pozmieniało mi to plan działań
Miałam mieć czas do wiosny na wybór firmy od rekuperacji i na projekt, a tu się okazuje że w czwartek chcą wylewać strop żelbetonowy!
Ups… do tego czasu muszę wiedzieć jak przewidzieć wentylację!
Z projektem się nie wyrobię. Potrzebuję porady.
Czy można zrobić profilaktycznie więcej otworów na wentylację (a może nie trzeba), żeby się później nie okazało, że zabraknie i spokojnie przygotowywać projekt, a potem w te otwory wprowadzić odpowiednie rury? Mówimy o 1 stropie - między piwnicą (w której jest kotłownia i dwa pomieszczenia do ewentualnego zamieszkania) a parterem.
A może wystarczy jeden otwór?
Gdzie i jak go przeprowadzić? informowałam ekipę, że chcę mieć wen-mech i żeby to uwzględnili podczas wylewania, ale jak widać nie można się na nich całkowicie zdać
Nie chcę tego schrzanić…
Musi być reku - bo mamy silkę.

Comments are closed.