postawić

Tą rurą to w którym miejscu najlepiej wyjść? w pom.gosp.? Na dzień dzisiejszy jestem za jakąś pompa ciepła z zbiornikiem do CO i cwu ale nie wiem jeszcze czy w kuchni będę ciągną ciepłą wodę czy tylko zimną i tam jakaś terma gdyż w nowym domku planuje zmywarkę. Moja mama ma zmywarkę i rzadko w kuchni korzysta z ciepłej wody więc tu może nie trzeba ciągnąc ciepłej wody. Za to pom.gosp. będzie w sąsiedztwie z wc i łazienką więc w nich szybko po odkręceniu będzie ciepła woda a o to właśnie chodzi. Dzięki temu będzie pewna oszczędność na ciepłej wodzie gdyż w kranach nie musi być ciepła od razu a taka wygoda kosztuje. Słyszałem od znajomego co ma co i cwu na gaz że miał przez to duże rachunki ale też nie pytałem czy izolował rurki od ciepłej czy nie. Rozmawiałem dziś z panią notariusz i rozwiała moje pomysły. Chodzi o to że wszystko co jest na danej działce niezależnie od tego kto to zrobił należy do właściciela lub właścicieli działki. Nie ma żadnych umów rodzinnych czy coś takiego i mimo dogadania się między sobą że ja biorę to a ten to itp. To jak przyjdzie co do czego to i tak właściciel może się czegoś domagać i będzie miał do tego prawo mimo umów między sobą bo wedle prawa nie będą miały znaczenia. Jedyna szansa to wpisanie się jako współwłaściciel, zbudować i sądownie wydzielić ale do momentu decyzji sądu wszyscy właściciele działki będą właścicielami każdego metra kwadratowego nie zależnie od tego że przykładowo ja bym to budował to będzie budowanie wodociąg awaria też komuś a nie sobie. Więc ten pomysł odpada i muszę sobie go darować. W tej sytuacji zostaje myśl z budową w miejscu którym chciałem postawić dom pasywny Skoro tak budujesz to musisz być jednym z tych właścicieli bo inaczej nic byś nie ugrał. Jak można zapytać to kim są pozostali właściciele? pisząc ponoć to nie jestem czegoś pewny a w niepewne nie będę szedł. Dlatego też nie będę ryzykować z budową w tym miejscu co się zastanawiałem o jamniku. Można próbować dopisać się do  i sądownie wydzielić domek ale nie będę tak ryzykować. Dziś teściowa nie ma nic przeciwko temu i by się na to zgodziła ale co będzie za rok to tego nikt nie wie. Nie wiem też jakby to wyglądało gdybym wziął kredyt na nieruchomość a potem podział działki pogotowie wodociągowe . Nie wiem czy przy podziale bank miałby co do gadania bo teoretycznie mając kredyt dopóki się go nie spłaci bank jest też właścicielem czy coś takiego. Podejrzewam  pogotowie wodociągowe Włochy że tak by było więc z podziałem musiałbym czekać aż do spłaty kredytu a wtedy to teściowa raczej już żyć nie będzie więc przez dziedziczenia ich dzieci może być różnie nawet gdy nie ma dużo dzieci bo oprócz żony jest jej siostra i córka ciotki. Niby też wszystko wygląda że nie powinny robić problemów ale ludzie się zmieniają i za 30lat może być inna sytuacja.

Krótko mówiąc pozostaje wydzielenie odrębnej działki i na niej budowa domu.

Jak masz z nimi ugadane i im ufasz że Ci to oddadzą to masz się dobrze ale ja tak nie będę u siebie ryzykować bo to nie moja rodzina tylko mojej żony a ona z swoją mamą żyją jak pies z kotem więc różnie może być. Jakby to było moje rodzeństwo to w ciemno mógłbym zaryzykować ale poza tym to nie.

WM też powinno mi się dobrze zrobić bo do każdego pomieszczenia na jakiś szczęśliwy los w totka czy coś takiego wodociągu  i kupić sobie jakaś fajna działkę. Na pewno nie będę ryzykować z budową jeżeli nie da się tego jakoś sensownie prawnie zabezpieczyć, szkoda ale chociaż to już wiem. Ale też nie jest powiedziane że rezygnuję z tego projektu. Może się kiedyś przydać.

Comments are closed.