projekt

Projekt przyzwoity, ale zamiast tych klaustrofobicznych WC i łazienki zrobiłbym jedno pomieszczenie.Jeszcze co do ocieplenia na wiązarach to zastanawiałaś się jak to zrobić? Bo jak się dach przykryje i po bokach też to nie będzie jak wejść tam położyć izolację. Między wiązary pójdzie wełna o gr.15cm i na nią też trzeba dać kolejną a najlepiej z dwie warstwy po 20cm. nawet jak się będzie chciało sypnąć jakiś granulat to też od góry będzie trzeba dać jakieś płyty osb i na to sypnąć przed ułożeniem kanałów od reku. ale jak po bokach będzie zamurowane czy zabite płytami to się nie wejdzie. Więc jak to planujecie ugryźć?  Ogrzewanie to tak jak pisałem planuję zrobić podłogówkę na takiej zasadzie co sadysta czyli do górnego zbrojenia płyty przymocuję rurki od podłogówki pogotowie wodociągowe . A czym to zasilę to się jeszcze zobaczy ale w grą wchodzi pompa ciepła. Przy powietrznej jednostka zewnętrzna będzie obok drzwi wejściowych więc nawet jak będzie trochę hałasować to nie będzie mi to przeszkadzać. Ale domek wyjdzie mi w przedziale 2l-3l więc jakiś system grzewczy musi być.Co znaczy czysty status prawny działki? Jeżeli chodzi o to że działka nie może być zadłużona to nie jest. Dokładnie jak piszesz, jak człowiek marzy to zawsze się to spełnia, gorzej z pesymistą ..

jeśli jest cel.Jak się rozwiązuje kwestię doprowadzenia zimnej wody w przypadku domu na płycie i temu że na tej płycie będzie tylko wylewka samopoziomująca z jakiegoś jastrychu czyli do 3cm i na to już podłoga? Widziałem że foto hobby ma w podłodze pod wylewką wodociągi  to schowane a ja ta tego nie zrobię więc już na etapie płyty trzeba wyjść w odpowiednim miejscu z rurami pod każde pomieszczenie pogotowie wodociągowe anin czy wyjść w pomieszczeniu gospodarczym i stamtąd po ścianach rozprowadzić? Akurat w tym projekcie który sobie wymyśliłem wszystkie te pomieszczenia co będą potrzebować wodę będę prawie obok siebie więc daleko tego nie będzie trzeba prowadzić.

Chodzi oto żeby warunki zabudowy były już na Ciebie, że to Ty dysponujesz działką pod zabudowę.

Później przenoszenie warunków. Na pewno przed PnBO WZ będę występował ja. Działka jest teściowej ale tak można ponoć. WZ kosztuje chyba z 50zł czy mniej więc to muszę mieć poglądowo ale nie wiem czy jak będzie pod zabudowę (a na pewno będzie) to czy napiszą czy można postawić kolejny dom czy nie. Nie wiem czy mam im zasugerować że w tym i tamtym miejscu chcę zbudować dom i czy mogę czy jak to ugryźć?

Wziąłem sobie dziś powbijałem patyki w rogach domu aby zobaczyć jakie to będzie i powiem że będzie jak dla mnie olbrzymie jeżeli chodzi o powierzchnię wodociągi. Pogoda temu dziś sprzyjała i można sobie było wytężyć wyobraźnię i pochodzić po domku Normalnie się przewraca coś pod kopułą z tego oczekiwania. Ale fajnie jest sobie pomarzyć. Marzenia pchną ludzi do przodu więc trzeba sobie obrać jakiś cel na najbliższe lata aby móc potem obrać kolejny.

W swoim projekcie zamiast WC zrobiłbym garderobę-schowek, patrząc z perspektywy czasu.Faktycznie bardzo podobny. Z tego co wiem to wewnętrzny układ można zmienić więc jedynie pom. gosp. dałbym między wc a wiatrołap aby było bardziej centralnie i może być ok.

Tags: , ,

Comments are closed.