Środki do czyszczenia klimatyzacji

CoolSafe jest skutecznym środkiem do czyszczenia parowników i filtrów urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych. Jego wyjątkowa formuła,  sprawia że usuwa on wszystkie organiczne zanieczyszczenia  z urządzeń przemysłu spożywczego, nie powodując zagrożenia dla użytkownika i jego najbliższego otoczenia.
W skład CoolSafe wchodzą tylko kwasy naturalnie występujące w przyrodzie, dzięki czemu jest on sygnowany amerykańskim znakiem bezpieczeństwa FDA. Preparat ten jest tak bezpieczny, że może być stosowany do czyszczenia urządzeń takich jak lady i witryny, chłodnicze, klimatyzatory chłodziarki, zamrażarki.

CoolSafe posiada atest NSF który mówi że może być on stosowany w obszarach przechowywania żywności.

W całym przemyśle spożywczym, od fabryk, przez kuchnie restauracyjne aż po hale sprzedażowe w supermarketach, technicy balansują na krawędzi ryzyka.  Żonglują zagrożeniami związanymi z niedostateczną higieną przestrzeni spożywczej i wykorzystaniem potencjalnie toksycznych środków chemicznych

Dziś unijne przepisy kładą ogromny nacisk na BHP, co generuje znaczny wzrost kosztów. Procedury konserwacji ściśle określają wybór właściwej metody czyszczenia urządzeń chłodniczych w przemyśle spożywczym. Technicy, inżynierowie i zarządcy obiektów magazynowych balansują na krawędzi ryzyka. Żonglują zagrożeniami związanymi z niedostateczną higieną przestrzeni spożywczej i wykorzystaniem potencjalnie toksycznych środków chemicznych.

Z pytań zadawanych specjalistom, wynika, że istnieją trzy podstawowe zagrożenia z jakimi się borykamy:

  1. Zagrożenie pierwsze. Brudne wymienniki ciepła

Z powodu nieskuteczności stosowanych produktów lub wysokich kosztów przestojów związanych z pracami konserwacyjnymi, wiele systemów jest po prostu zaniedbanych i brudnych. Warstwa brudu jest idealną pożywką dla grzybów i bakterii, grzybów. Ich wpływ na żywność, z którą się stykają jest po prostu przerażający.

Jeśli uważasz, że te zaniedbania są usprawiedliwione oszczędnościami, weź pod uwagę koszt żywności zepsutej z powodu nagłej awarii systemu, ogromne rachunki za energię i mandaty zapłacone z powodu nie przestrzegania przepisów BHP.

  1. Zagrożenie drugie. Skuteczne czyszczenie jest istotnym elementem konserwacji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Wielu techników utrzymania ruchu bez zastanowienia sięga po sprawdzone i skuteczne preparaty chemiczne, a przecież większość z nich to trucizny mające druzgocący wpływ na artykuły spożywcze. Na rynku brak jest środków czystości bezpiecznych w użyciu w przemyśle spożywczym. To powoduje że firmy muszą wybierać pomiędzy ryzykiem skażenia żywności potencjalnie toksycznymi środkami chemicznymi, lub zamykania przestrzeni magazynowej na czas trwania prac konserwatorskich.

  1. Rosnące koszty.

Wyłączenia systemu na czas konserwacji to strata cennego czasu roboczego urządzeń i dodatkowe wydatki poniesione w związku z koniecznością przeniesienia towaru w inne miejsce. Jest to wyjątkowo skomplikowane i niewygodne rozwiązanie.

W obecnej sytuacji na rynku, kontrahenci wywierają ogromną presję w celu utrzymania niskich cen. Koszty ogólne muszą być jak najniższe i wydatki poniesione na bezpieczne czyszczenie zwykle okazują się zbyt wygórowane.

W obliczu braku prostego rozwiązania, najlepsi inżynierowie i chemicy firmy AdvancedEngineering postanowili bliżej przyjrzeć się temu problemowi.

Wachlarz miejsc, które mają kontakt z jedzeniem jest szeroki, a każde z nich stawia technikowi specyficzne wyzwania:

  • Zakłady przetwórstwa żywności

Ogromne inwestycje w przestrzeń produkcyjną, personel i sprzęt do produkcji żywności sprawiają że wszelkie przestoje generują ogromne straty. Niespodziewane awarie systemu chłodniczego, zniszczone artykuły spożywcze i stracone roboczogodziny pracowników to ogromne wydatki. Z drugiej strony, przestoje w celu wykonania regularnej konserwacji są wykluczone.

  • Profesjonalne kuchnie

W restauracjach reputacja jest najważniejsza i całkowite podporządkowanie się zasadom higieny jest kwestią zasadniczą. Oznacza to że sukces w utrzymaniu delikatnej równowagi ma wpływ nie tylko pozbycie się brudu, bakterii i grzybów, ale również ostrożny wybór bezpiecznych środków czyszczących.

  • Sklepy i supermarkety

Mięso, wędliny, nabiał, ryby, mrożonki, napoje, wszystko to jest eksponowane i przechowywane w warunkach kontrolowanej temperatury, a to pochłania ogromne ilości energii. Badania dowodzą że regularna konserwacja pozwala zaoszczędzić 36 % opłat za energię, ale ciągłe działanie systemu, wśród nieustającego strumienia klientów, wymusza użycie najbezpieczniejszych środków.

  • Znaczenie czyszczenia wymienników ciepła

Urządzenia chłodnicze są bardzo wrażliwe na brud. Poza zwykłymi zanieczyszczeniami z którymi na co dzień spotykają się serwisanci, w przestrzeni spożywczej występują dodatkowo frakcje organiczne które stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii. Najtrudniejsze do wyczyszczenia części układu, znajdują się najbliżej jedzenia co sprawia że są one najbardziej wrażliwe na agresywną chemię a jednocześnie wymagają najbardziej rygorystycznej higieny.

Każde zanieczyszczenie na wymienniku ciepła dział jak izolator, natychmiast zmniejszając wydajność systemu. Oznacza to, że brudny system musi pracować znacznie dłużej, by utrzymać wymaganą temperaturę. Powoduje to dramatyczny wzrost kosztów energii liczony w tysiącach, a dla większych instalacji nawet w dziesiątkach tysięcy złotych.

Przepisy unijne wyraźnie nakazują dbanie o stan czystości lamelowych wymienników ciepła w celu zachowania ich wydajności.

  • Niezawodność

Nieczyszczony system, pracuje znacznie ciężej i dłużej, co ma wpływ na szybsze zużycie elementów i częstsze awarie. To oznacza wydatki na naprawy i straty w towarze.

  • Higiena

Wilgotne i ciepłe środowisko urządzeń chłodniczych jest idealnym miejscem dla rozwoju szkodliwych mikroorganizmów. W tych warunkach, zarazki potrafią podwoić swoją liczbę w dwadzieścia minut.Jako światowy lider chemicznych preparatów czyszczących, Advanced engineering, opracowało nową serię produktów zapewniającą czyste i bezpieczne środowisko przechowywania żywności.

  • Dobór chemikaliów

O 1999 roku NSF, międzynarodowa organizacja rejestrująca produkty wykorzystywane w kontakcie z żywnością wyznacza standardy w tej delikatnej kwestii. Na oficjalnej stronie NFS są wymienione wszystkie nie spożywcze środki stosowane w przemyśle, takie jak smary i środki dezynfekujące.

Wybierając preparat chemicznym, którego będziesz używał w pobliżu jedzenia, zwróć uwagę na logo NSF. Jeśli go brak, jak możesz być pewny że to preparat bezpieczny?

Ocena ryzyka: używanie chemikaliów w pomieszczeniu.
Wpływ na żywność jest tylko jednym z kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, wybierając chemikalia do prac w pomieszczeniu. Potencjalny wpływ środka na pracowników znajdujących się w pobliżu, klientów, techników musi być równie mocno brany pod uwagę. Naturalnie, każda praca, zawiera w sobie element ryzyka.

Należy jednak minimalizować go do najniższego praktycznego poziomu. W tym przypadku polega to na znalezieniu najbezpieczniejszego środka, który jednocześnie spełnia zadanie.

Tags: ,

Comments are closed.