stuki w

Od 3 lat mam CO w domu i nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu,mianowicie przy włączaniu się pompy obiegowej zaczynają mi stukać rury w całym mieszkaniu. Wyjście z pompy w stronę instalacji jest za wysoko i pompa musi się napracować, żeby zamknąć zawór różnicowy. Połóż całą instalację pompy, przez co zmniejszy się pionowa odległość wylotu nad zaworem i stuki ustaną.

Prosto mówiąc, połóż to zdjęcie w prawo, pozostawiając tylko rurę od kotła do instalacji - w pionie.Przy załączaniu się pompki słychać stukanie i wibracje w rurach. Bojler jest zaraz nad piecem i tam właśnie pojawiło się owe wściekłe stukanie. Zwiększenie wydajności na drugi stopień sprawiło, że stukanie trwa sekundę, a później następuje tak jakby przełamanie i pompa pracuje normalnie.

Proszę autora postu o odpowiedź jak rozwiązał swój problem.

Instalację nad piecem mamy podobną, a pompkę identyczną,

Przeróbka instalacji wchodzi w grę, ale dlaczego wszystko grało przez prawie 3 lata i nagle przestało. Może to niesprawność pompy obiegowej ?

Nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić. Otóż z hydrauliki to ja jestem zielony i kompletnie nie wiem co i jak. Jedyne co mogę zrobić to przymknąć na chwile ten zawór nad pompą wtedy wszystko wraca do normy. Ale nocą to wszyscy się budzą od tego stuku i trzeba iść wyłączyć pompę albo przymykać ten zawór.Załączam obrazek usługi hydrauliczne Warszawa jak to mniej więcej wygląda.

Tags: ,

Comments are closed.